Ogólnopolski Tydzień Kariery

 Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczny „MÓJ WYMARZONY ZAWÓD” organizowany w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. został rozstrzygnięty. 

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ,dowolna techniką pracy, która miała przedstawiać ich wymarzony zawód. Wśród prac mogliśmy zobaczyć takie zawody jak :architekt,  lekarz weterynarz, fotograf,adwokat, kosmetyczka, piosenkarka i wiele innych.

Pierwsze miejsce przyznano Natalii Zawadzkiej z klasy VIA. Drugie miejsce zajęła Martyna Grędziak z klasy VIH. Trzecie miejsce Filip Ledzion z klasy VA.

Wyróżnienia otrzymali:

Klaudia Dokowicz kl. IVD

Maria Hoelm kl. VIA

Szymon Pacholec kl. IV D

Maja Tomaszewska kl. VIIH

Julia Żeberkiweicz kl. VIH

Lena Syska kl. VIE

Olga Wiankowska kl. VA

Kalina Grela kl. GH

🙂 Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie, a Zwycięzcom gratulujemy!

 

M.Fabisz & M. Bajda

———————————————————–

                         POZNAJEMY ZAWODY

     Ubiegły tydzień upłynął w świetlicy szkolnej pod hasłem kariery zawodowej.

      Dzieci poznały tajniki wybranych zawodów z branży usługowej. Podczas zajęć powstały oryginalne kreacje wykonane przez młodych krawców, szewców i fryzjerów.


Konkurs plastyczny w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – „Mój wymarzony zawód”.

Jak co roku, w październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej na temat „Mój wymarzony zawód”. Złożono wiele ciekawych i pięknych prac. Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia. Jury w klasach I-III oceniało pomysłowość, jasność przekazu, a przede wszystkim samodzielność w wykonaniu pracy. Po burzliwych obradach zdecydowano:

I miejsce  – Pola Andrzejczak, kl. 1c

II miejsce – Maja Wojciechowska, kl. 2c

                    Krzysztof Kaczorowski, kl. 2b

III miejsce – Cezary Werwiński, kl. 2b

Ze względu na to, że wybór był bardzo trudny, przyznano również 8 wyróżnień.

  1. Lena Domżał, kl. 2b
  2. Maja Furmankiewicz, 2d
  3. Amelia Kamińska, kl. 1a
  4. Maja Borucka, kl. 3d
  5. Antonina Majewska, kl. 3d
  6. Zofia Szczepańska, kl. 3a
  7. Lena Frontczak, kl. 2c
  8. Emilia Zielińska, kl.3d

Opracowały:

D.Wojciechowska / E. Górczyńska

____________________________________

Dzisiejszy Jaś – kim będzie jako Jan?

W dniach 19-23 października 2020r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery „Doradzamy zawodowo-wybieramy odlotowo” w oddziałach 5a, 6a i 6b Marta Fabisz, Marlena Bajda i Ewelina Wróblewska przeprowadziły warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego.

            Zajęcia zostały przeprowadzone metodami aktywnymi, uczniowie pracowali na podstawie wyświetlonej mapy myśli, dzięki której zostali zmotywowani do myślenia o swojej przyszłości zawodowej. Wszyscy chętnie ze sobą współpracowali. Na wstępie uczniowie dowiedzieli się kim jest doradca zawodowy i jakie ma on funkcje w szkole, następnie gra z wirtualną kostką „poznaj siebie” umożliwiła uczniom dokonania swojej własnej samooceny, każdy miał możliwość wymienić pozytywne cechy swojego kolegi czy koleżanki, mógł poznać bliżej siebie i innych. Wszyscy dowiedzieli się o swoich zainteresowaniach i predyspozycjach zawodowych. Mapując swoje preferencje i tworząc broszurę z własnym logo, każdy uczeń mógł opowiedzieć, jakie przedmioty szkolne lubi i do czego w przyszłości one im się przydadzą, jaki wymarzony zawód chciałby wykonywać i dlaczego. Nie zabrakło również gry „zawodowe kalambury”, a także zagadek związanych z zawodami.

            Celem powyższych warsztatów było  zapoznanie uczniów z wybranymi zawodami , kształtowanie pozytywnych postaw  wobec pracy i edukacji oraz pobudzanie, rozpoznawanie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień.

                                                                                              Opracowały: M. Bajda, M. Fabisz, E. Wróblewska.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *