Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku obchodzimy  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod  hasłem: Czytanie dla pokoju. Jest to trudny temat w obecnej sytuacji, gdy w Europie, za naszą wschodnią granicą  i na świecie trwają konflikty zbrojne. Warto jednak sięgnąć po książki, w których opisane są wojenne losy bohaterów. Ukazują tragizm i grozę wojny. Posiadamy w zbiorach naszej biblioteki całą serię woluminów z cyklu Wojny dorosłych, historie dzieci, które przedstawiają trudne życie najmłodszych, niewinnych istot pośród pożogi wojennej.

26 października w bibliotece szkolnej uczennice z klasy 6b członkinie Koła Przyjaciół Książki czytały koleżankom i kolegom fragment książki pana Marka Michalaka Opowieści o tym, co w życiu ważne, rozdział pod tytułem Historia o pokoju. Opowiada on o losach Ahmada z Aleppo. Rolą literatury jest oprócz oczytania, kształtowanie postaw tolerancji, rozwiązywania konfliktów za pomocą dialogu oraz ukazywania nieograniczonej możliwości rozwoju człowieka w czasie pokoju.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych jest również doskonałą okazją do odwiedzenia naszej  biblioteki. Jest to miejsce przyjazne uczniom, pozwalające przyjemnie spędzić czas. Zapraszamy szczególnie mocno, gdyż czekają na Was książki (nowiutkie i pachnące drukarnią), które zakupiłyśmy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wasze bibliotekarki