Spotkanie z policjantką

Tradycją stało się, że uczniowie naszej szkoły na początku roku szkolnego spotykają się z policjantem. Tematem tej szczególnej lekcji było bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.

27 października uczniów z oddziału 1 a odwiedziła policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego w Kutnie.  Podczas zajęć, przypomniała zasady, o których każdy człowiek powinien pamiętać i których należy przestrzegać. Szczególną uwagę dzieci zwróciła na elementy odblaskowe na odzieży i tornistrach ważne o zmierzchu. Policjantka uczyła dzieci jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, pokazała miejsca gdzie można jeździć na rowerze, rozmawiała na temat bezpiecznego poruszania się w obrębie drogi, a także na co należy zwrócić szczególną ostrożność w trakcie zabaw na podwórku. W ramach odbytych działań profilaktycznych uczniowie mogli zadawać pytania i wyjaśniać swoje wątpliwości. Pani policjantka chętnie odpowiadała na pytania i opowiadała o swoich doświadczeniach nawiązując do tematów omawianych podczas spotkania. Na koniec uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe, które doczepili do plecaków. To była pouczająca lekcja. Mam nadzieję, że zdobyta na tym spotkaniu wiedza, zaowocuje bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły.

Wychowawczyni i uczniowie I a