Próbne egzaminy ósmoklasisty

Kutno, dnia 13.02.2023r.

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie informuje, że w dniach 15 lutego 2023r. (środa), 17 lutego 2023r. (piątek) i 21 lutego 2023r. (wtorek) odbędą się w szkole próbne egzaminy ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego (angielskiego i rosyjskiego).

W związku z dużą liczbą sal lekcyjnych potrzebnych do przeprowadzenia tych egzaminów, dla ponad 200 ósmoklasistów, w wyżej wymienionych dniach nastąpią pewne zmiany w planie lekcji niektórych oddziałów klas 4 – 8.

W dniu 15.02.2023r. na 6 godzinie lekcyjnej rozpocznie się egzamin próbny z języka polskiego, który może trwać 120 minut dla uczniów piszących arkusz standardowy. Uczniowie, którzy korzystają z dostosowania form i/lub warunków przeprowadzania egzaminu, mogą go pisać do 180 minut lub 210 minut (w zależności od przyznanego im dostosowania).

W dniu 17.02.2023r. również na 6 godzinie lekcyjnej rozpocznie się egzamin próbny z matematyki, który może trwać 100 minut dla uczniów piszących arkusz standardowy. Uczniowie, którzy korzystają z dostosowania form i/lub warunków przeprowadzania tego egzaminu mogą rozwiązywać zadania do 150 minut.

Egzaminy z języka polskiego i matematyki będą przeprowadzone w oparciu o arkusze egzaminacyjne przygotowane przez CKE. Z powodów organizacyjnych nie ma możliwości, aby uczniowie pisali je w salach przydzielonych im na egzaminie majowym.

Natomiast w dniu 21.02.2023r. egzamin próbny z języka obcego rozpocznie się o 8:00 i w zależności od rodzaju arkusza egzaminacyjnego oraz przyznanych uczniom dostosowań będzie trwał 90 minut lub do 135 minut.

Z uwagi na konieczność sprawdzenia sprzętu, ten egzamin będzie przeprowadzony w warunkach identycznych jakie będą na egzaminie w maju 2023r., z wykorzystaniem arkuszy egzaminacyjnych i nagrań przygotowanych przez CKE.

Zmiany w planie lekcji zostaną podane w odrębnych komunikatach.