Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku”.

24 lutego 2023r. miało miejsce uroczyste podsumowanie II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku” autorstwa Anny Czujak, którego organizatorem projektu była Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Celem projektu było szerzenie świadomości o mutyzmie wybiórczym, potocznie określanym jako lęk przed mówieniem. Zmaga się z nim wiele dzieci, nastolatków i dorosłych. Przy odpowiednim wsparciu środowiska szkolnego i rodzinnego możliwe jest osiągnięcie sukcesu w wyjściu ze świata ciszy. W projekcie wzięło aktywny udział 18 oddziałów z naszej szkoły. Na holu szkoły zostały wręczone certyfikaty z gratulacjami prawidłowego wykonania zadań z zakresu wiedzy o mutyzmie wybiórczym wraz z podziękowaniem za chęć poszerzenia wiadomości o tym zaburzeniu lękowym, za postawę empatii i życzliwości wobec osób z trudnościami komunikacyjnymi.

Marzena Cichacz