DZIEŃ DZIEWCZYNEK NA SŁODKO

8 marca 2023 uczniowie oddziału 2d spędzili w ciekawym miejscu – w Manufakturze cukierków „Ręcznie – zrobione” przy ul. Królewskiej w Kutnie. To miejsce magiczne, od wejścia do środka zachęca do poznawania słodkich smakołyków, najpierw wzrokiem, dotykiem i oczywiście zapachem karmelu. Pani właścicielka opowiedziała nam o zawodzie, który wykonuje, a mianowicie o zawodzie karmelarza. Większość z obecnych pierwszy raz spotkała się z takim nazewnictwem. Następnie     z dużym zaangażowaniem prezentowała nam technikę produkcji karmelu, barwienia, uzyskiwania różnych kolorów pochodnych i smaków. Najciekawsze było przed nami, własnoręcznie mogliśmy „ukręcić” swoje lizaki, czarując różne kształty w formie psa, kota, serca, świderka, trójkąta i kwadratu. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i słodki Dzień Dziewczynek.

Uczniowie oddziału 2d z wychowawcą