Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Doniosłe inauguracje roku szkolnego odbywają się w każdej z kutnowskich placówek, w tym w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. Uroczystość w tej szkole swoją obecnością zaszczycił prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński.

Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się tradycyjnie od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” i wprowadzenia sztandaru szkoły. Potem głos zabrał dyrektor „Jedynki”, Jarosław Koszański.

Przed uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego każde z dzieci otrzymało odblaski. Jak mówił dyrektor szkoły, wszystko po to, by droga do szkoły i z powrotem była dla nich możliwie jak najbezpieczniejsza.

– Moi drodzy, rozpoczynamy kolejny już rok szkolny. To pierwszy rok szkolny, kiedy mamy pełne 8 klas, kiedy wypełniła się 8-letnia szkoła podstawowa. Nie ukrywam, że czeka nas wiele wyzwań, ponieważ, jak pokazują liczby, do naszej szkoły będzie uczęszczało bardzo dużo dzieci, zajęcia będą się odbywały od godz. 8 do godz. 16,30. Ale mimo wszystko – nie jest źle. Pamiętam lata, kiedy szkoła tętniła życiem do godz 19:30 – mówił Jarosław Koszański.

Mówił także, że przed kadrą pedagogiczną oraz samymi uczniami kilka miesięcy ciężkiej i trudnej pracy. Dyrektor szkoły podkreślił także ogromną rolę rodziców w życiu szkoły.

Głos zabrał także prezydent Zbigniew Burzyński. W swoim przemówieniu życzył uczniom owocnej nauki. Zwrócił się także do pierwszoklasistów i ich rodziców gratulując im wyboru właśnie tej szkoły.

– Dokonaliście dobrego wyboru, decydując się właśnie na tę placówkę. To bardzo dobra szkoła z doskonałą kadrą pedagogiczną. Absolwenci tej szkoły doskonale sobie radzą na kolejnych szczeblach edukacji – mówił Zbigniew Burzyński.

Prezydent mówił także, że władze od lat starają się, by warunki w szkołach podległych miastu były jak najlepsze, chociażby poprzez przeprowadzanie remontów sal lekcyjnych czy samych budynków. Stwierdził, że takie działania są konieczne, ponieważ to inwestycja w przyszłość.

Info:www.kci.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *