Uczniowie SP 1 i II LO im. Jana Kasprowicza spełniając swe marzenia odwiedzili Paryż i Eurodisneyland.

Vive la France

 

W dniach 24-29 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza spełniając swe marzenia odwiedzili Paryż i Eurodisneyland. 

Uczestnicy wycieczki spotkali się z “Żelazną Damą”, zrobili sobie selfie z Moną Lisą  w Luwrze i odwiedzili Ludwika XIV w Wersalu. Spacerując uroczymi paryskimi uliczkami dotarli do katedry Notre-Dame, a także wspięli się na malowniczy szczyt Montmartre – kolebkę artystów. Mieli też okazję opłynąć Paryż statkiem po Sekwanie. Młodzież zmierzyła się ze swoimi lękami na rollercasterach w Parku Rozrywki Disneyland i doskonale bawiła się podczas parady postaci z bajek Disneya. Wycieczce towarzyszył smak pysznych croissants i macarons, a także melodia pięknego języka francuskiego. Młodzież opuściła słodką Francję z walizkami pełnymi suwenirów i postanowieniem jak najszybszego powrotu do tego magicznego miejsca.

Anna Adamowska
Agnieszka Wyrzykowska-Michalak
Magdalena Stawicka
Dorota Wąs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *