SP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie wzbogaciła się o urządzenie o nazwie schodołaz.

Zmieniamy się…

We wrześniu  bieżącego  roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie wzbogaciła się o urządzenie o nazwie schodołaz.

Umożliwia ono dzieciom niepełnosprawnym ruchowo przemieszczanie się na każdą kondygnację budynku. Środki, za które dokonano zakupu, pochodziły z budżetu Miasta Kutno oraz PFRON. Jest to kolejny krok, podjęty przez dyrekcję szkoły, w celu przełamywania barier architektonicznych.

Schodołaz to nowoczesne  urządzenie, które  w bardzo prosty sposób umożliwia wjeżdżanie i zjeżdżanie po schodach w trakcie pobytu dzieci  w szkole. 

Sprzęt  jest tak skonstruowany , aby jego obsługa  była prosta i bezpieczna. Dzięki niemu dzieci niepełnosprawne ruchowo mogą korzystać ze wszystkich pracowni przedmiotowych znajdujących się w szkole.

 

 

Opracowała: Karolina Sulej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *