Dzień Chłopca w klasie 5B

                W dniu 27 września,  w klasie 5B wszyscy uczniowie wspólnie  świętowali Dzień Chłopca. Z tej okazji w naszej klasie pojawili się niecodzienni  goście. Główną atrakcją  przygotowaną dla chłopców była wizyta p. Mariusza Arenta którego ogromną pasją jest hodowla ptaszników. Pan Mariusz Arant jest jednym z największych hodowców ptaszników w Polsce. Niecodzienną   hodowlę można śledzić na Facebooku, Twitterze, Google+, serdecznie zapraszamy.

                   Wszyscy uczniowie mieli niezwykłą okazję zobaczyć na własne oczy i poczuć na własnej skórze, te niezwykłe zwierzęta. Oczywiście na początku spotkania wszyscy mieliśmy nieco obaw  i strachu, ale jak się okazało, strach ma wielkie oczy. Pan Mariusz przygotował dla nas wszystkich,  bardzo  ciekawą i interesującą prelekcję. Pokaz slajdów  i ciekawostki z życia pająków przedstawione przez naszego Gościa bardzo zaciekawiły naszych milusińskich. Uczniowie mieli okazję  dowiedzieć się min.:  czym i jak żywią się pająki,  jakie mają systemy kamuflażu i obrony przed zagrożeniem, jak są zbudowane i czy tak naprawdę ptaszniki są tak straszne i groźne  jak się powszechnie uważa.  Po wysłuchaniu prelekcji i uzyskaniu odpowiedzi na nasze pytania, mogliśmy nieco bliżej przyjrzeć  się  niezwykłym pająkom. Podczas dzisiejszego spotkania mieliśmy również okazję namacalnie poczuć pająka dzięki wylinką które mogliśmy wziąć do ręki. Wylinki przyniesione przez pana Mariusza, były bardzo realistyczne i bardzo łudząco przypominały prawdziwe, żywe pająki.  Uczucie było niesamowite, przekonało nas, że te zwierzątka są naprawdę bardzo miłe  i delikatne w dotyku. Emocji było co nie miara, wszyscy uczestnicy dzisiejszego spotkania zdobyli wiedzę i niezwykłe  doświadczenie, którego co niektórzy mogą nam tylko pozazdrościć. 

               Na koniec spotkania dziewczęta wręczyły naszym chłopcom pamiątkowe koszulki z logo hodowli pana Mariusza i imieniem właściciela koszulki. Wychowawcy klasy i uczennice 5B, złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Wspólne pamiątkowe zdjęcia, będą przypominały wydarzenia tego dnia,  a w naszej pamięci i sercach pozostaną na długo, emocje i wspomnienia miłych chwil, spędzonych razem      w towarzystwie niezwykłych ptaszników. 

Opracowała: Magdalena Szałkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *