“ODBLASK -ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” – 2018

Konkursu dla uczniów placówek oświatowych dotyczący noszenia odblasków przez uczniów, opiekunów i pracowników, którzy idą do lub ze szkoły.

 Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły. Nasza szkoła przystąpiła do konkursu “ODBLASK -ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Konkurs skierowany jest do placówek oświatowych szkół podstawowych i gimnazjów, dotyczący propagowania noszenia odblasków przez uczniów, opiekunów i pracowników, którzy idą do lub wracają ze szkoły. Organizatorami są: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.

W konkursie oceniane są wszystkie osoby związane ze zgłoszoną do konkursu szkołą podstawową lub gimnazjum, tj:

  • Rodzice i opiekunowie uczniów danej placówki.
  • Grono pedagogiczne i dyrekcja.
  • Personel administracyjny

W konkursie udział bierze 6 szkół z każdego powiatu województwa łódzkiego, które zakwalifikowały się do konkursu, w tym nasza placówka.

Zadaniem ocenianych osób jest noszenie elementów odblaskowych bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne w sposób łatwo dostrzegalny dla innych uczestników ruchu, a przez to inspirowanie innych do noszenia elementów poprawiających ich widoczność.

Konkurs trwa od 1.10.2018 do 30.11.2018r.

Każda zgłoszona placówka będzie oceniana tylko raz, np. przed rozpoczęciem lub po zakończeniu lekcji.  Czas w jakim liczona będzie ilość osób noszących odblaski wynosi 30 minut. Zgłoszona szkoła nie będzie powiadamiana przez organizatorów o planowanym terminie oceny, ani o wynikach przed rozstrzygnięciem konkursu.

Serdecznie prosimy całą społeczność szkolną o zaangażowanie się w nasz projekt i systematyczne noszenia odblasków.

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie szkoły w zakładce “ODBLASK -ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” oraz na tablicach informacyjnych samorządu uczniowskiego i innych.

Z góry serdecznie dziękujemy za włączenia się do akcji popularyzacji noszenia odblasków przez dzieci i dorosłych, co korzystnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach.

                                                                                              Samorząd Szkolny


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *