Sztafeta polskich legend

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Stało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami  podejmują sztafetę czytelniczą. W tym roku akcję prowadzono pod hasłem sztafeta polskich legend. Czytaliśmy głównie podania z naszego regionu, najczęściej o diable Borucie. Wystartowaliśmy o godz. 10.00.  W sztafecie wzięło udział 36 oddziałów. Czytali nauczyciele i uczniowie. Często były to sztafety klasowe.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i cieszymy się, że książki i czytanie nie są obce naszym wychowankom.

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA