Konkurs  „Pięknie czytam” w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

10 października 2018 r. w sali multimedialnej  odbył się  konkurs czytelniczy pod nazwą „Pięknie czytam” dla uczniów klas IV – VI

Cele konkursu to :

• promocja czytelnictwa,
  • budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą i młodzieżową,
  • stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności czytelniczych,
  • kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia treści,
  • uczenie rywalizacji w miłej atmosferze,
  • wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania czasu wolnego.

Komisja oceniała technikę czytania (płynność, dykcję i tempo czytania) oraz sposób interpretacji tekstu.  Nagrodzono następujących uczniów:

Klasy IV

I miejsce –  Zofia Przygodzińska klasa IV

II miejsce –  Maria Przygodzińska klasa IV

III miejsce – Bartosz Jóźwiak klasa IV

Klasy V

I miejsce – Michał Stępień klasa V

II miejsce  – Maria Rojewska klasa V

III miejsce – Julia Misztal klasa V

Klasa VI

I miejsce  – Weronika Kozarska klasa VI

II miejsce – Ryłek Wiktoria klasa VI

III miejsce – Kosiński Mateusz klasa VI

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, natomiast laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe.

Organizatorzy: Marta Krawczyk, Joanna Spikowska.