Turniej piłki ręcznej chłopców

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KUTNIE

 

            W dniu 15.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie odbył się turniej piłki ręcznej chłopców klas VIII z okazji Dnia Edukacji Narodowej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie.

            Organizatorem zawodów był Samorząd Szkolny oraz nauczyciele wychowania fizycznego Aleksander Grabowski, Andrzej Pietrzak i Iwona Krawczyk.

            W turnieju udział wzięło  sześć drużyn reprezentujących wszystkie VIII klasy, które podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne A i B. Rozegranych zostało 6 meczy w fazie grupowej, 2 mecze półfinałowe i 3 mecze o miejsca I-VI, co w sumie dało 11 spotkań. Zawody sędziowali Panowie Andrzej Pietrzak, Aleksander Grabowski oraz sędziowie stolikowi Iwona krawczyk, Gabriela Piotrowska i Hanna Medyńska.

            W wyniku zaciętej i wyrównanej rywalizacji chłopcy z poszczególnych klas zajęli odpowiednio: 

I miejsce          – kl VIII B

II miejsce         – kl VIII E

III miejsce        – kl VIII A

IV miejsce       – kl VIII C

V miejsce         – kl VIII F

VI miejsce       – kl VIII D

            Celem turnieju była podkreślenie obchodów Dnia Edukacji Narodowej, popularyzacja piłki ręcznej w śród młodzieży naszej szkoły, przekazanie pozytywnych postaw i wartości płynących z rywalizacji sportowej oraz przestrzeganie zasady gry Fair Play. Licznie zgromadzeni na trybunach kibice wykazali się dużą dojrzałością i  kulturą w kibicowania swoim drużynom.

            Bardzo serdecznie dziękujemy dyrektorowi szkoły Panu Jarosławowi Koszańskiem za ufundowanie głównej nagrody jaką był Puchar Przechodni, który w tym roku szkolnym będzie posiadała klasa VIII B – zwycięzca turnieju.

            Gorące podziękowania należą się również pozostałym sponsorom, a mianowicie Panu Dariuszowi Zajączkowskiemu z firmy Biuromax za ufundowanie dyplomów dla wszystkich uczestników a panu Piotrowi Kmieciowi z firmy Piotrex za ufundowanie przepysznych, zdrowych jabłek dla zawodników.

            W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim osobą, które przyczyniły się do realizacji tego święta sportowego w naszej szkole. Mamy nadzieje iż rywalizacja sportowa stanie się jedną z ważnych metod wychowawczych dla naszej  młodzieży, oraz będzie dla nich motywacją do pracy nad swoją postawą, rozwojem fizycznym i dbania o zdrowie.

 

                                                                   Samorząd Szkolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *