Turniej piłki ręcznej chłopców

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KUTNIE

 

            W dniu 15.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie odbył się turniej piłki ręcznej chłopców klas VIII z okazji Dnia Edukacji Narodowej o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie.

            Organizatorem zawodów był Samorząd Szkolny oraz nauczyciele wychowania fizycznego Aleksander Grabowski, Andrzej Pietrzak i Iwona Krawczyk.

            W turnieju udział wzięło  sześć drużyn reprezentujących wszystkie VIII klasy, które podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne A i B. Rozegranych zostało 6 meczy w fazie grupowej, 2 mecze półfinałowe i 3 mecze o miejsca I-VI, co w sumie dało 11 spotkań. Zawody sędziowali Panowie Andrzej Pietrzak, Aleksander Grabowski oraz sędziowie stolikowi Iwona krawczyk, Gabriela Piotrowska i Hanna Medyńska.

            W wyniku zaciętej i wyrównanej rywalizacji chłopcy z poszczególnych klas zajęli odpowiednio: 

I miejsce          – kl VIII B

II miejsce         – kl VIII E

III miejsce        – kl VIII A

IV miejsce       – kl VIII C

V miejsce         – kl VIII F

VI miejsce       – kl VIII D

            Celem turnieju była podkreślenie obchodów Dnia Edukacji Narodowej, popularyzacja piłki ręcznej w śród młodzieży naszej szkoły, przekazanie pozytywnych postaw i wartości płynących z rywalizacji sportowej oraz przestrzeganie zasady gry Fair Play. Licznie zgromadzeni na trybunach kibice wykazali się dużą dojrzałością i  kulturą w kibicowania swoim drużynom.

            Bardzo serdecznie dziękujemy dyrektorowi szkoły Panu Jarosławowi Koszańskiem za ufundowanie głównej nagrody jaką był Puchar Przechodni, który w tym roku szkolnym będzie posiadała klasa VIII B – zwycięzca turnieju.

            Gorące podziękowania należą się również pozostałym sponsorom, a mianowicie Panu Dariuszowi Zajączkowskiemu z firmy Biuromax za ufundowanie dyplomów dla wszystkich uczestników a panu Piotrowi Kmieciowi z firmy Piotrex za ufundowanie przepysznych, zdrowych jabłek dla zawodników.

            W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim osobą, które przyczyniły się do realizacji tego święta sportowego w naszej szkole. Mamy nadzieje iż rywalizacja sportowa stanie się jedną z ważnych metod wychowawczych dla naszej  młodzieży, oraz będzie dla nich motywacją do pracy nad swoją postawą, rozwojem fizycznym i dbania o zdrowie.

 

                                                                   Samorząd Szkolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA