„”Wesołe Smerfy”, wraz z innymi zuchami z terenu Kutna, brali udział w grze terenowej

06.10.2018r uczniowie klasy II A ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie tworzący gromadę zuchową „Wesołe Smerfy”, wraz z innymi zuchami z terenu Kutna, brali udział w grze terenowej. Dzieci miały do pokonania sześć punktów – zadań, na których zapoznawały się tradycjami oraz cechami charakterystycznymi poszczególnych kontynentów. Wzbogacały również swoją wiedzę na temat ich fauny i flory.  Zabawa odbyła się w parku Traugutta.  Piękna, słoneczna, jesienna aura, zachęcała do pobytu na świeżym powietrzu. Po zakończonej zabawie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz zdobyli sprawność zuchową.

Jadwiga Rojewska

Barbara Wódka

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA