Słodka lekcja w klasie 5B – gościmy bartnika pana Piotra Małyszka

                  W dniu 18 października klasa 5B gościła bartnika   p. Piotra Małyszka. Pan Piotr przeprowadził dla uczniów naszej klasy  prelekcję na temat „Życie pszczoły – praca bartnika”.  Podczas zajęć nasz Gość, bardzo szczegółowo i interesująco opowiedział o narodzinach pszczoły, jej życiu i całym procesie powstawania miodu. Ponadto poznaliśmy dawne sposoby pozyskiwania miodu i dowiedzieliśmy się jak kiedyś wyglądała  praca bartnika. Dzieci miały również okazję poznać poszczególne etapy narodzin pszczoły, co ułatwiły im pomoce przyniesione przez naszego Gościa.   Uczniowie naszej klasy byli bardzo zaciekawieni tym tematem, zadawali pytania  na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Mieliśmy również okazję poznać różne gatunki miodu     i właściwości zdrowotne tego niezwykłego produktu. Chętni mogli przymierzyć strój roboczy pszczelarza. Na koniec zajęć pan Piotr przygotował dla nas słodkie prezenty w postaci słoiczków miodu. Zaś uczniowie w ramach podziękowania za niesamowite spotkanie i przekazana wiedzę, złożyli na ręce naszego Gościa prezent w postaci  pisemnych  podziękowań. 

Opracowała: Magdalena Szałkowska

Wioleta Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA