Słodka lekcja w klasie 5B – gościmy bartnika pana Piotra Małyszka

                  W dniu 18 października klasa 5B gościła bartnika   p. Piotra Małyszka. Pan Piotr przeprowadził dla uczniów naszej klasy  prelekcję na temat „Życie pszczoły – praca bartnika”.  Podczas zajęć nasz Gość, bardzo szczegółowo i interesująco opowiedział o narodzinach pszczoły, jej życiu i całym procesie powstawania miodu. Ponadto poznaliśmy dawne sposoby pozyskiwania miodu i dowiedzieliśmy się jak kiedyś wyglądała  praca bartnika. Dzieci miały również okazję poznać poszczególne etapy narodzin pszczoły, co ułatwiły im pomoce przyniesione przez naszego Gościa.   Uczniowie naszej klasy byli bardzo zaciekawieni tym tematem, zadawali pytania  na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Mieliśmy również okazję poznać różne gatunki miodu     i właściwości zdrowotne tego niezwykłego produktu. Chętni mogli przymierzyć strój roboczy pszczelarza. Na koniec zajęć pan Piotr przygotował dla nas słodkie prezenty w postaci słoiczków miodu. Zaś uczniowie w ramach podziękowania za niesamowite spotkanie i przekazana wiedzę, złożyli na ręce naszego Gościa prezent w postaci  pisemnych  podziękowań. 

Opracowała: Magdalena Szałkowska

Wioleta Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *