„Globalnie w bibliotekach”

„Globalnie w bibliotekach”

„Globalnie w bibliotekach” jest programem, którego inicjatorem jest Polska Akcja Humanitarna wraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Inicjatywa zrzesza blisko 100 instytucji z całej Polski by wśród społeczności bibliotek propagować idee głodu i ubóstwa. Tematyka nawiązuje do obchodzonych:

  • 16 października – Międzynarodowego Dnia Żywności i Walki z Głodem,
  • 17 października – Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem.

W bieżącym roku udało nam się zakwalifikować do II edycji programu. Od 15 do 18 października gościłyśmy w bibliotece szkolnej blisko 220 uczniów klas I – III. Podczas warsztatów pt. „Co się dzieje, jak się nie je?”, uczniowie mieli możliwość pracy w grupie, pracy w parach, analizy tekstów kultury. Zajęcia uatrakcyjniła prezentacja multimedialna. W trakcie spotkań rozmawialiśmy na temat:

  • różnorodności produktów żywnościowych, które są dostępne w naszym kraju,
  • czym jest uczucie głodu i co powoduje kiedy występuje w organizmie człowieka,
  • miejsc, gdzie występuje głód,
  • przyczyn występowania głodu.

Uczniowie wskazywali konieczność poszanowania żywności, sposoby przechowywania produktów i dokonywania racjonalnych zakupów. Uczestnicy programu dostrzegali potrzebę pomocy osobom cierpiącym głód i niedożywienie.

Koordynatorki:

I.Smolarek, M.Jaworska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA