Akcja znicz – Samorząd Uczniowski

1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten płomyk nadziei, oddajemy cześć tym wszystkim, którzy odeszli. Z okazji tego święta samorząd uczniowski organizuje ,,Akcję Znicz. Zachęcamy uczniów wraz z wychowawcami do uczestnictwa w akcji poprzez zapalenie zniczy na grobach Nieznanego Żołnierza na cmentarzu miejskim, jak również do uprzątnięcia wypalonych zniczy .