Wycieczka do Warszawy

Muzeum Ewolucji Instytutu Paleontologii PAN

Każdego dnia za cel stawiamy sobie rozbudzanie w uczniach pasji, kształtujemy ich wrażliwość, zarażamy ciekawością świata dawnego i współczesnego. Jedną z form rozbudzających zainteresowania i podtrzymujących motywację do zdobywania wiedzy są wycieczki.

25 października uczniowie klas V odwiedzili stolicę Polski, gdzie zwiedzali m. in. Muzeum Ewolucji Instytutu Paleontologii PAN, które mieści się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Celem wycieczki było m. in. popularyzowanie wiedzy biologicznej, w tym wiedzy o ewolucji życia na Ziemi. Ogromne wrażenie wśród dzieci wzbudziły rekonstrukcje szkieletów dinozaurów znalezione na pustyni Gobi w latach 60 i 70. XX wieku przez polsko-mongolskie ekspedycje paleontologiczne. Największą salę Muzeum Ewolucji prawie całkowicie wypełnia masywny szkielet opistocelikaudii – przedstawiciela roślinożernych dinozaurów, zwanych zauropodami, którego podziwu nie było końca. W sali poświęconej rekonstrukcji ssaków „królową” była artystyczna rekonstrukcja słynnego australopiteka „Lucy” oraz kolekcja czaszek kopalnych człowiekowatych ilustrująca najważniejsze trendy ewolucyjne prowadzące do powstania człowieka.
Wycieczka do Muzeum Ewolucji wzbogaciła wiedzę uczniów o ewolucyjnym rozwoju życia na Ziemi oraz zainspirowała do poszukiwań więcej informacji na temat wielkich gadów.

Trzeba ludzi uczyć w granicach możliwie najszerszych, nie tylko z książek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, dębów, buków…
Jan Ámos Komenský

PGE NARODOWY I PARK TRAMPOLIN to kolejne atrakcje w Warszawie, z której uczniowie skorzystali tego dnia. Hangar 646 to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od płci ani wieku. Nieskrępowana radość i wybuchowa dawka endorfin, jaką dostarcza skakanie na trampolinach widoczna była u dzieci podczas każdego podskoku, każdej wykonanej akrobacji. Nie zabrakło atrakcji, takich jak: basen z gąbkami, arena z koszami do ćwiczenia wsadów, ścieżki akrobatyczne, trampoliny sportowe i inne.

Przygotowały: S.Janiak, A. Kasprowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA