1 listopada to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach…

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy. Dzień Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.

1 listopada to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach…

Z okazji zbliżającego się święta oraz w ramach organizowanej przez Samorząd Uczniowski “Akcji Znicz” uczniowie klasy Vg wraz z wychowawcą w dniu dzisiejszym odwiedzili Cmentarz Miejski w Kutnie. Zapalając znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza uczcili pamięć żołnierzy poległych w walce o niepodległość.

Opracowała : S.Janiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *