Światowy Dzień Origami.

Gdy skutecznie używamy własnych rąk

nasze serca najbardziej przepełnione są pokojem”.

 Akira Yoshizawa

 

Sztuka origami jest jedną z form wspierania rozwoju dzieci i młodzieży. Doskonali sprawność manualną, rozwija wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość estetyczną, koncentrację i wytrwałość. Jest sztuką ładu i harmonii, sztuką skupienia i równowagi, aktywną zabawą prowadzącą w progi własnego poznania. 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. W tym dniu,  w naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyły się warsztaty składania papieru pod tytułem „Składamy dla niepodległej”. Wzięło w nich udział 142 uczniów. Spotkanie zorganizowała i przeprowadziła Barbara Wódka z pomocą pani Jadwigi Rojewskiej oraz Anny Dzierżawskiej. Do akcji aktywnie włączyli się również nauczyciele poszczególnych klas biorących udział w akcji. Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi sztuka origami i jakie korzyści przynosi składającym. Poznali podstawowe zasady obowiązujące w sztuce origami. Nauczyli się jak  z kwadratu złożyć kubek, jak połączyć poszczególne moduły, aby powstała jedna wspólna, ośmioboczna rozeta i jak z powstałych elementów  ułożyć flagę Polski. Wspólne składanie   miało na celu doskonalenie umiejętności współpracy w grupie, kształtowanie postawy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie szacunku do barw narodowych, rozwijanie zamiłowania do sztuki składania papieru oraz propagowanie origami jako atrakcyjnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Aktywność, zaciekawienie, radość na twarzach dzieci oraz duma z otrzymanego efektu mogą świadczyć o tym, iż założone cele zostały osiągnięte.

Barbara Wódka

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA