Warsztaty kreatywno – edukacyjne o tematyce detektywistycznej.

    W dniu 30 października 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty kreatywno – edukacyjne o tematyce detektywistycznej.

    Dzieci poznały podstawowe narzędzia pracy detektywa. Każde z nich otrzymało kartę podejrzanego i wykonało własne odciski palców. Następnie przyporządkowywało je do 3 typów linii papilarnych: wir, łuk i pętla. Dzieci dowiedziały się, że linie papilarne są niezniszczalne, niepowtarzalne i niezmienne, a ich kształt określa nasze cechy charakteru.

   Następnie prowadząca zaprezentowała sposoby szyfrowania informacji. Jednym z nich było pismo elektrolityczne, czyli pisanie prądem z płaskiej baterii. Prawdziwą magią był dla dzieci atrament sympatyczny. Początkowo, znaki niewidoczne na kartce, zabarwiały się na różowo i fioletowo pod wpływem podgrzewania nad płomieniem świeczki. Domowym sposobem kodowania informacji okazała się woda z sodą oczyszczoną.

     Dzisiejsze warsztaty były prezentacją dwóch specjalizacji chemika i detektywa. Być może staną się one inspiracją do wyboru zawodu przez dzieci w przyszłości.

W tym dniu spotkała nas jeszcze jedna niespodzianka. Z okien biblioteki szkolnej mogliśmy podziwiać podwójną tęczę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA