Szkoła z klasą

„Szkoła z klasą”.

W październiku bieżącego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Szkoła z klasą 2.0”. Nasza szkoła przystępując do projektu, postawiła sobie za cel zmiany w zakresie szeroko pojętych „Dobrych relacji”.

Akcję prowadzą Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO), „Gazeta Wyborcza” w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Fundacją Agory. Wszelkie działania w powyższym zakresie trwają nieprzerwanie od 2002 roku.

Do głównych zadań akcji należy wspieranie edukacji na miarę wyzwań współczesnego świata, wzmacnianie rozwoju kompetencji XXI wieku, doskonalenie pracy nauczycieli i budowanie prestiżu ich pracy, wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzież oraz wzmacnianie obywatelskiej misji szkoły.

Chcąc dołączyć do grona „Szkół z klasą” pani wicedyrektor Elżbieta Chodorowska wraz z nauczycielkami Dorotą Wojciechowską (koordynatorem), Marleną Bajda oraz Martą Fabisz, będą realizowały poszczególne etapy projektu, do których pragną zaprosić całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców, nauczycieli, a także przyjaciół i partnerów szkoły.

O postępach oraz dalszych szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Wspólnie dbajmy o „DOBRE RELACJE”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA