Szkoła z klasą

„Szkoła z klasą”.

W październiku bieżącego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Szkoła z klasą 2.0”. Nasza szkoła przystępując do projektu, postawiła sobie za cel zmiany w zakresie szeroko pojętych „Dobrych relacji”.

Akcję prowadzą Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO), „Gazeta Wyborcza” w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Fundacją Agory. Wszelkie działania w powyższym zakresie trwają nieprzerwanie od 2002 roku.

Do głównych zadań akcji należy wspieranie edukacji na miarę wyzwań współczesnego świata, wzmacnianie rozwoju kompetencji XXI wieku, doskonalenie pracy nauczycieli i budowanie prestiżu ich pracy, wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzież oraz wzmacnianie obywatelskiej misji szkoły.

Chcąc dołączyć do grona „Szkół z klasą” pani wicedyrektor Elżbieta Chodorowska wraz z nauczycielkami Dorotą Wojciechowską (koordynatorem), Marleną Bajda oraz Martą Fabisz, będą realizowały poszczególne etapy projektu, do których pragną zaprosić całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców, nauczycieli, a także przyjaciół i partnerów szkoły.

O postępach oraz dalszych szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Wspólnie dbajmy o „DOBRE RELACJE”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *