„Wśród żółtych liści listopadowych palą się znicze…”

1 listopada jest  dniem szczególnym  w naszej tradycji. Zbieramy się przy grobach bliskich. Zapalamy znicze, wspominamy. Po prostu dajemy wyraz temu, że pamiętamy. Uczniowie wraz z wychowawcami w ramach organizowanej akcji przez SU tuż przed dniem Wszystkich Świętych zadbali o grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu miejskim. Robili porządki, zapalali znicze oraz minutą ciszy oddali cześć tym którzy odeszli. To był dobry uczynek, lekcja tradycji i dobrego wychowania. Patrząc na białe krzyże przy mogiłach, migoczące światełka zniczy, wymawiając ciche słowa modlitwy, dzieci i dorośli po raz kolejny uzmysłowili sobie prawdziwość  słów, że „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim…”

                                                               Samorząd Uczniowski

                                                               Karolina Miniszewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *