Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/iVbh_-Co8o0″]

 

 

„Przebudź się – jesteś wolny,

choćbyś jak w ziemi duch

szedł dołem dookolny,

przebudź się, jesteś wolny,

zbudź tylko słuch.”

7 listopada 2018 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie obchodziła uroczyście 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czasy zaborów, okres I wojny światowej stały się wydarzeniami pozostającymi głęboko w naszej pamięci. Podczas akademii, uczniowie przybliżyli wydarzenia upamiętniające rok 1918. Dla każdego Polaka jest to data wyjątkowa. Po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość. Młodzi artyści wspaniale oddali ducha tych czasów, pełnych nadziei i szczęścia.

O oprawę muzyczną zadbała pani Magdalena Frankowska, która wraz z grupą niezwykle utalentowanej młodzieży przygotowała pieśni patriotyczne: „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Białe róże” czy „Przybyli ułani”. Pieśni te zostały wspólnie odśpiewane wraz z uczniami uczestniczącymi w akademii.

Strawa dla ducha została uzupełniona porcją słodkości. Wszak urodziny nie mogłyby się oczywiście odbyć bez wspaniałego patriotycznego tortu, który został przygotowany przez Cukiernię Wasiakowie. Oprócz tortu na uczniów czekało blisko 50 słodkich wypieków (ciasta, ciasteczka), efekt pracy rodziców uczniów naszej szkoły.

Organizatorzy (Wiesław Leśniewski, Elwira Babecka, Izabela Smolarek) szczególne podziękowania składają wszystkim rodzicom, którzy podjęli trud przygotowania słodkiego poczęstunku (tortu i wszystkich wypieków). Dziękujemy również wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy tego dnia wspomagali nas swoją pracą i energią.

Mamy nadzieję, iż ten wyjątkowy dzień pozostanie długo w naszej w pamięci.

 

I.Smolarek                     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA