Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

„Przebudź się – jesteś wolny,

choćbyś jak w ziemi duch

szedł dołem dookolny,

przebudź się, jesteś wolny,

zbudź tylko słuch.”

7 listopada 2018 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie obchodziła uroczyście 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czasy zaborów, okres I wojny światowej stały się wydarzeniami pozostającymi głęboko w naszej pamięci. Podczas akademii, uczniowie przybliżyli wydarzenia upamiętniające rok 1918. Dla każdego Polaka jest to data wyjątkowa. Po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość. Młodzi artyści wspaniale oddali ducha tych czasów, pełnych nadziei i szczęścia.

O oprawę muzyczną zadbała pani Magdalena Frankowska, która wraz z grupą niezwykle utalentowanej młodzieży przygotowała pieśni patriotyczne: „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Białe róże” czy „Przybyli ułani”. Pieśni te zostały wspólnie odśpiewane wraz z uczniami uczestniczącymi w akademii.

Organizatorzy (Wiesław Leśniewski, Elwira Babecka, Izabela Smolarek) szczególne podziękowania składają wszystkim rodzicom, którzy podjęli trud przygotowania słodkiego poczęstunku (tortu i wszystkich wypieków). Dziękujemy również wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy tego dnia wspomagali nas swoją pracą i energią.

Mamy nadzieję, iż ten wyjątkowy dzień pozostanie długo w naszej w pamięci.

I.Smolarek