„Rekord dla Niepodległej” w Jedynce

„Rekord dla Niepodległej” w Jedynce

9 listopada 2018 roku był dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie dniem wyjątkowym. Szkoła bowiem włączyła się w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod nazwą „Rekord dla Niepodległej”.

Wszyscy uczniowie w pięknych galowych strojach z elementami patriotycznymi (kokardy narodowe zostały wcześniej przygotowane pod kierunkiem pani Marioli Lewandowskiej) zebrali się w hali sportowej.

Wydarzenie rozpoczął dyrektor placówki pan Jarosław Koszański, który w swoim wystąpieniu nawiązał do okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości. Podkreślił, jak ważną datą dla każdego Polaka jest dzień 11 listopada. Wszyscy zgromadzeni (blisko 850 osób) punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy przy akompaniamencie pani Agnieszki Adamek, nauczyciela muzyki. Śpiew zakończył wystrzał biało – czerwonego konfetti.

Na koniec głos zabrał obecny na uroczystości Prezydent Miasta Kutno pan Zbigniew Burzyński, który zaprosił wszystkich na miejskie obchody odzyskania przez Polskę niepodległości.

Cała społeczność szkolna mogła również zapoznać się z przygotowaną przez uczniów okolicznościową gazetką „Niepodległa”.

Zwieńczeniem uroczystości było zasadzenie w szkolnym ogrodzie botanicznym dębu, symbolu obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości.

[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/Fes0fO4At6Q”]

Izabela Smolarek                        

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *