Wycieczka na cmentarz

W dniu 8 listopada tuż po święcie Wszystkich Świętych, uczniowie klasy 8 F z wychowawczynią wybrali się na spacer , na cmentarz miejski w Kutnie. Dla uczniów to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swoich przodkach i sławnych mieszkańcach , których już nie ma. Celem wycieczki było oddanie hołdu nieznanym żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie Polski oraz zapalenie zniczy na ich grobach. Pogoda była słoneczna, dlatego obeszliśmy cmentarz dookoła i oglądaliśmy świątecznie ustrojone kwiatami , wieńcami oraz zniczami. Nie zapomnieliśmy o byłych nauczycielach naszej szkoły, którzy spoczywają na tym cmentarzu.

Mariola Lewandowska