Photon – przybysz z krainy algorytmów.

W naszej szkole, już od miesiąca października, odbywają się zajęcia pozalekcyjne przewidziane dla uczniów klas czwartych, będące wstępem do nauki programowania. Dzieciom w nauce towarzyszy Photon, robot edukacyjny. Photon powstał, aby wprowadzać dzieci do świata „prawdziwego programowania” przez zabawę. Uczestnicy zajęć zdobywają umiejętności sterowania robotem po macie, wykonując zadania o stopniowo zwiększanej trudności i komplikacji. Uczą się projektować algorytmy oraz tworzyć instrukcje za pomocą bloczków tekstowych. Zagadnienia występujące w zadaniach pomagają w utrwalaniu wiadomości z matematyki, przyrody i wychowania komunikacyjnego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w zakresie dwóch godzin lekcyjnych, w każdą środę w godz. 15.35 – 17.05 w zmieniających się grupach dwunastoosobowych. Prowadzone są przez Ewę Andryszczak – Pawłowską w ramach grantu miejskiego pt. „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga – Kutnowskie Granty Oświatowe”. Z tego tytułu szkoła została zaopatrzona w cztery zestawy edukacyjne składające się z robota z tabletem oraz matą. Taka forma zajęć, poza walorami edukacyjnymi, sprawia uczestnikom dużą frajdę.

[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/8CUpj4aQ1P4″]

[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/kc2_PGD_lF4″]

Ewa Andryszczak – Pawłowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ