Photon – przybysz z krainy algorytmów.

W naszej szkole, już od miesiąca października, odbywają się zajęcia pozalekcyjne przewidziane dla uczniów klas czwartych, będące wstępem do nauki programowania. Dzieciom w nauce towarzyszy Photon, robot edukacyjny. Photon powstał, aby wprowadzać dzieci do świata „prawdziwego programowania” przez zabawę. Uczestnicy zajęć zdobywają umiejętności sterowania robotem po macie, wykonując zadania o stopniowo zwiększanej trudności i komplikacji. Uczą się projektować algorytmy oraz tworzyć instrukcje za pomocą bloczków tekstowych. Zagadnienia występujące w zadaniach pomagają w utrwalaniu wiadomości z matematyki, przyrody i wychowania komunikacyjnego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w zakresie dwóch godzin lekcyjnych, w każdą środę w godz. 15.35 – 17.05 w zmieniających się grupach dwunastoosobowych. Prowadzone są przez Ewę Andryszczak – Pawłowską w ramach grantu miejskiego pt. „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga – Kutnowskie Granty Oświatowe”. Z tego tytułu szkoła została zaopatrzona w cztery zestawy edukacyjne składające się z robota z tabletem oraz matą. Taka forma zajęć, poza walorami edukacyjnymi, sprawia uczestnikom dużą frajdę.

[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/8CUpj4aQ1P4″]

[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/kc2_PGD_lF4″]

Ewa Andryszczak – Pawłowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *