Spotkanie  klasy 5a z pracownikiem Muzeum Regionalnego w Kutnie p. Sylwią Stasiak

 

W dniu 16 listopada klasa 5a gościła pracownika Muzeum Regionalnego w Kutnie p. Sylwię Stasiak. Miesiąc listopad to czas, gdy myślimy o naszej Ojczyźnie. W tym roku obchodziliśmy bowiem setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważne jest także, aby młode pokolenie poznało historię swojej małej ojczyzny. Zorganizowane przez wychowawcę spotkanie z pracownikiem muzeum  miało na celu zapoznanie wychowanków z historią naszego miasta.

Ciekawa prezentacja multimedialna przybliżyła nam dawny obraz Kutna. Dziś nasze miasto wygląda zupełnie inaczej. Mogliśmy zobaczyć i poznać historię  wielu budynków  z dawnego  Kutna. Zmieniło się też nazewnictwo wielu ulic. Pani Sylwia Stasiak przekazała nam wiele informacji i ciekawostek dotyczących, ważnych  wydarzeń  i osobistości związanych z  historią  Kutna. Wspólne spotkanie było dla nas wszystkich niezwykłą lekcją historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

                                                                          Opracowanie:

Małgorzata Olesińska

Anna Barańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, 17 lipca 2019 r.

Informacja

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie informuje, że pielęgniarka szkolna będzie wydawała karty zdrowia absolwentom szkoły w podanych niżej dniach i godzinach:

  • 22 lipca 2019 r.-w godzinach 8:30-12:00;
  • 23 lipca 2019 r. – w godzinach 10:00-14:00.

Dyrektor szkoły

(-) Jarosław Koszański