Spotkanie  klasy 5a z pracownikiem Muzeum Regionalnego w Kutnie p. Sylwią Stasiak

 

W dniu 16 listopada klasa 5a gościła pracownika Muzeum Regionalnego w Kutnie p. Sylwię Stasiak. Miesiąc listopad to czas, gdy myślimy o naszej Ojczyźnie. W tym roku obchodziliśmy bowiem setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważne jest także, aby młode pokolenie poznało historię swojej małej ojczyzny. Zorganizowane przez wychowawcę spotkanie z pracownikiem muzeum  miało na celu zapoznanie wychowanków z historią naszego miasta.

Ciekawa prezentacja multimedialna przybliżyła nam dawny obraz Kutna. Dziś nasze miasto wygląda zupełnie inaczej. Mogliśmy zobaczyć i poznać historię  wielu budynków  z dawnego  Kutna. Zmieniło się też nazewnictwo wielu ulic. Pani Sylwia Stasiak przekazała nam wiele informacji i ciekawostek dotyczących, ważnych  wydarzeń  i osobistości związanych z  historią  Kutna. Wspólne spotkanie było dla nas wszystkich niezwykłą lekcją historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

                                                                          Opracowanie:

Małgorzata Olesińska

Anna Barańska


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *