Spotkanie  klasy 5a z pracownikiem Muzeum Regionalnego w Kutnie p. Sylwią Stasiak

 

W dniu 16 listopada klasa 5a gościła pracownika Muzeum Regionalnego w Kutnie p. Sylwię Stasiak. Miesiąc listopad to czas, gdy myślimy o naszej Ojczyźnie. W tym roku obchodziliśmy bowiem setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważne jest także, aby młode pokolenie poznało historię swojej małej ojczyzny. Zorganizowane przez wychowawcę spotkanie z pracownikiem muzeum  miało na celu zapoznanie wychowanków z historią naszego miasta.

Ciekawa prezentacja multimedialna przybliżyła nam dawny obraz Kutna. Dziś nasze miasto wygląda zupełnie inaczej. Mogliśmy zobaczyć i poznać historię  wielu budynków  z dawnego  Kutna. Zmieniło się też nazewnictwo wielu ulic. Pani Sylwia Stasiak przekazała nam wiele informacji i ciekawostek dotyczących, ważnych  wydarzeń  i osobistości związanych z  historią  Kutna. Wspólne spotkanie było dla nas wszystkich niezwykłą lekcją historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

                                                                          Opracowanie:

Małgorzata Olesińska

Anna Barańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ