W trosce o zdrowie

Dnia 22 listopada uczniowie klasy 2b gościli na zajęciach lekarza pediatrę i pulmonologa p. Halinę Kaletę Wiercioch. W profesjonalny, a zarazem komunikatywny sposób doktor przedstawiła dzieciom wiadomości dotyczące zachowań prozdrowotnych. Przypomniała o podstawowych sposobach dbania o zdrowie: właściwym odżywianiu, roli witamin i minerałów, konieczności ruchu i aktywności fizycznej (najlepiej na świeżym powietrzu), dozowaniu czasu spędzanego przy komputerze i telewizorze, roli snu i odpoczynku. Doktor podkreśliła znaczenie profilaktyki oraz konieczność obowiązkowych badań przesiewowych i szczepień. Dostarczyła konkretnych przykładów na utrzymanie kondycji psychicznej i fizycznej. Wizyta specjalisty nie tylko uatrakcyjniła proces nauczania, ale przede wszystkim pogłębiła u dzieci postawy i zachowania ukierunkowane na utrzymanie zdrowia. Dziękujemy Pani doktor Kalecie Wiercioch za przekazaną nam wiedzę, a jej efekty niewątpliwie zaowocują w niedalekiej przyszłości.

Opracowała   Jolanta Kruszewska