W trosce o zdrowie

 

Dnia 22 listopada uczniowie klasy 2b gościli na zajęciach lekarza pediatrę i pulmonologa p. Halinę Kaletę Wiercioch. W profesjonalny, a zarazem komunikatywny sposób doktor przedstawiła dzieciom wiadomości dotyczące zachowań prozdrowotnych. Przypomniała o podstawowych sposobach dbania o zdrowie: właściwym odżywianiu, roli witamin i minerałów, konieczności ruchu i aktywności fizycznej (najlepiej na świeżym powietrzu), dozowaniu czasu spędzanego przy komputerze i telewizorze, roli snu i odpoczynku. Doktor podkreśliła znaczenie profilaktyki oraz konieczność obowiązkowych badań przesiewowych i szczepień. Dostarczyła konkretnych przykładów na utrzymanie kondycji psychicznej i fizycznej. Wizyta specjalisty nie tylko uatrakcyjniła proces nauczania, ale przede wszystkim pogłębiła u dzieci postawy i zachowania ukierunkowane na utrzymanie zdrowia. Dziękujemy Pani doktor Kalecie Wiercioch za przekazaną nam wiedzę, a jej efekty niewątpliwie zaowocują w niedalekiej przyszłości.

                                                                    Opracowała   Jolanta Kruszewska

                                                                                                      

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ