Warsztaty kreatywno-edukacyjne dla uczniów klas VII i VIII

W DNIACH 22 I 23 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji fizyki i chemii. W przeciągu godziny stali się wielkimi badaczami i odkrywcami. Szukali odpowiedzi na szereg nurtujących ich pytań i wątpliwości.

Podczas pokazów młodzież wybrała się w niezwykłą podróż na Biegun Północny, gdzie zmierzyła się z temperaturą -80 stopni Celsjusza. Uczniowie poznali właściwości suchego lodu i dowiedzieli się o jego praktycznych zastosowaniach w życiu codziennym.
W prosty sposób poznali, jak funkcjonuje otaczający nas świat – co to są stany skupienia, na czym polega sublimacja i resublimacja, jak powstaje mgła, itp .
Podczas zajęć uczniowie obserwowali również lewitujące bańki , mroźną chmurę oraz balony pompowane lodem. Obserwowali, jak powstają magiczne kolory czyli badali odczyn ph , skąd są bąbelki w wodzie mineralnej oraz jak powstaje woda sodowa. Mieli możliwość posmakowania produktów kuchni molekularnej i doświadczenia przygody z suchym lodem.
Uczestnicy reagowali na pokazy bardzo entuzjastycznie i z zaangażowaniem brali udział w zajęciach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ