Warsztaty kreatywno-edukacyjne dla uczniów klas VII i VIII

W DNIACH 22 I 23 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji fizyki i chemii. W przeciągu godziny stali się wielkimi badaczami i odkrywcami. Szukali odpowiedzi na szereg nurtujących ich pytań i wątpliwości.

Podczas pokazów młodzież wybrała się w niezwykłą podróż na Biegun Północny, gdzie zmierzyła się z temperaturą -80 stopni Celsjusza. Uczniowie poznali właściwości suchego lodu i dowiedzieli się o jego praktycznych zastosowaniach w życiu codziennym.
W prosty sposób poznali, jak funkcjonuje otaczający nas świat – co to są stany skupienia, na czym polega sublimacja i resublimacja, jak powstaje mgła, itp .
Podczas zajęć uczniowie obserwowali również lewitujące bańki , mroźną chmurę oraz balony pompowane lodem. Obserwowali, jak powstają magiczne kolory czyli badali odczyn ph , skąd są bąbelki w wodzie mineralnej oraz jak powstaje woda sodowa. Mieli możliwość posmakowania produktów kuchni molekularnej i doświadczenia przygody z suchym lodem.
Uczestnicy reagowali na pokazy bardzo entuzjastycznie i z zaangażowaniem brali udział w zajęciach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *