Wizyta w SOSW nr 2 w Kutnie

 

Ostatni tydzień listopada uczniowie klas I d i II b rozpoczęli od wizyty w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Kutnie.  26 listopada br. zostali zaproszeni na spektakl MORZE CICHE przygotowany przez aktorów z Teatru Nowego w Wałbrzychu.  Przedstawienie dostarczyło dzieciom wiele atrakcji i wzruszeń, a największym zaskoczeniem była gra aktorów. Odtwarzając swoje role każdą wypowiedź przedstawiali również językiem migowym. Dzięki temu niesłyszące dzieci poznały treść sztuki. Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne poprowadzone przez występujących aktorów. Wizyta pozostawiła u dzieci niezapomniane wrażenia oraz z pewnością wpłynęła na ich bardziej wnikliwe i obiektywne spojrzenie na odmienność innych osób.

                                                                       Opracowały: Jolanta Kruszewska/A.Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ