Zdrowym być – gorąca rywalizacja recytatorów

Dnia 28 listopada br. dla uczniów oddziałów I – III odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Zdrowym być!”. Dzieci miały okazję zaprezentowania swoich umiejętności i talentów recytatorskich. Konkurs szkolny poprzedziły eliminacje klasowe. Podczas rywalizacji wszyscy uczestnicy zaprezentowali doskonałe opanowanie tekstów, ciekawe interpretacje połączone z dużymi emocjami artystycznymi. Najlepsi recytatorzy wyłonieni zostali przez jury w składzie: p. Violetta Wojciechowska – w-ce dyrektor szkoły, p. Małgorzata Jaworska – nauczyciel biblioteki, p. Grażyna Motylewska – higienistka szkolna, p. Patrycja Paluszkiewicz-Pietrzykowska – przewodnicząca Rady Rodziców Najlepszymi interpretatorami wierszy okazali się:

I miejsce  Natalia Andrzejewska  kl. I c

Lena Wasielewska  kl. II b

Julia Dębowska kl. III a

II miejsce Igor Pyda  kl. I b

Paulina Kozicz  kl. II c

Swędrowska Blanka  kl. III b

III miejsce Mateusz Gawrysiak  kl. I d

Amelia Grzegorzewska  kl. II d

Dominik Szymczak  kl. II e.

Na podsumowanie imprezy, laureaci „ słownej rywalizacji ” zostali uhonorowani książkami i dyplomami. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane zostały ze środków finansowych Rady Rodziców, za wsparcie bardzo dziękujemy.

Organizatorami konkursu były panie Jolanta Kruszewska, Emilia Świerczyńska i Katarzyna Chybińska, które zachęcają do włączania się w propagowanie kultury żywego słowa.

Opracowała

Jolanta Kruszewska