Zdrowym być – gorąca rywalizacja recytatorów 

Dnia 28 listopada br. dla uczniów oddziałów I – III odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Zdrowym być!”. Dzieci miały okazję zaprezentowania swoich umiejętności i talentów recytatorskich. Konkurs szkolny poprzedziły eliminacje klasowe. Podczas rywalizacji wszyscy uczestnicy zaprezentowali doskonałe opanowanie tekstów, ciekawe interpretacje połączone z dużymi emocjami artystycznymi. Najlepsi recytatorzy wyłonieni zostali przez jury w składzie: p. Violetta Wojciechowska – w-ce dyrektor szkoły, p. Małgorzata Jaworska – nauczyciel biblioteki, p. Grażyna Motylewska – higienistka szkolna, p. Patrycja Paluszkiewicz-Pietrzykowska – przewodnicząca Rady Rodziców Najlepszymi interpretatorami wierszy okazali się:

I miejsce  Natalia Andrzejewska  kl. I c

                  Lena Wasielewska  kl. II b

                  Julia Dębowska kl. III a

II miejsce Igor Pyda  kl. I b

 Paulina Kozicz  kl. II c

Swędrowska Blanka  kl. III b                                                                                                                   

III miejsce Mateusz Gawrysiak  kl. I d

Amelia Grzegorzewska  kl. II d  

 Dominik Szymczak  kl. II e.

Na podsumowanie imprezy, laureaci „ słownej rywalizacji ” zostali uhonorowani książkami i dyplomami. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane zostały ze środków finansowych Rady Rodziców, za wsparcie bardzo dziękujemy.

Organizatorami konkursu były panie Jolanta Kruszewska, Emilia Świerczyńska i Katarzyna Chybińska, które zachęcają do włączania się w propagowanie kultury żywego słowa.            

 Opracowała

 Jolanta Kruszewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ