Wkrótce Boże Narodzenie.

Wyrazy najlepiej kojarzące się z Bożym Narodzeniem  to; aniołek, bombka, czubek, dzwoneczki, elf, figi, gwiazdka, igły, jodła, kolęda, lampki, łańcuch, migdały, ozdoby, prezenty, radość, smakołyki, tradycja, uśmiech, Wigilia, zabawki. Wspólnie ustaliliśmy zasady dawania i przyjmowania prezentów świątecznych, np. rozpakowujemy prezent przy wszystkich tuż po jego otrzymaniu. Nawet jeśli dostajemy coś, co już mamy, okazujemy zadowolenie.  O wartości prezentu decyduje jego przydatność, radość, jaką nam sprawia, a nie ładne opakowanie czy cena. A najcenniejszy prezent to taki, który jest darowany od serca. Kupując upominek, wybieramy taki, który ucieszy obdarowywanego. Ale taki może mieć każdy.

4 grudnia 2018 r. w naszej szkole  odbyły się warsztaty kreatywno-edukacyjne, pod hasłem „odkrywaj i poznawaj świat z Wyspą Młodych  Kolumbów”. Uczniowie samodzielnie wykonali  i ozdobili ,,cudne aniołki” ,  które będą świątecznymi  upominkami  dla ich rodzin i zwierząt.

Sami zobaczcie  jakie wykonali cudeńka!!!

Opracowała: Agnieszka Kazmierczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ