Kopciuszek w Pinokiu wzrusza, rozśmiesza i skłania do refleksji…

Dzień, w którym uczniowie klas piątych (VC oraz VG) wraz z opiekunami odwiedzili Teatr Pinokio na długo pozostanie w ich pamięci. Głównych celem wyjazdu do Łodzi było obejrzenie spektaklu „Kopciuszek” braci Grimm. Każdy doskonale historię Kopciuszka i złych sióstr zna, jednak pokazana zupełnie w inny, nowoczesny sposób zainteresowała wszystkich. Fabuła spektaklu nie odbiega od konstrukcji baśni braci Grimm, została jednak wzbogacona o współczesne akcenty i konteksty. Całe przedstawienie przygotowane zostało w konwencji musicalowej z muzyką graną na żywo. Baśniowa scenografia, kolorowe kostiumy oraz lalki są niewątpliwym atutem spektaklu.

Przedstawienie było piękne, a dzieci były zachwycone, nie kryły szczerych uczuć. Na ich twarzach było widać zaciekawienie, radość oraz wzruszenie. Niebywałe emocje wywołało zejście aktorów teatralnych ze sceny na zakończenie przedstawienia i przywitanie się osobiście z publicznością.

Po zakończonym spektaklu w Teatrze uczestnicy wycieczki odwiedzili Restaurację McDonald’s. Tam oprócz konsumpcji swoich ulubionych przekąsek, dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas w specjalnie przygotowanej salce zabaw. Radości nie było końca.

Przygotowały: A. Kasprowicz, S. Janiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *