Kopciuszek w Pinokiu wzrusza, rozśmiesza i skłania do refleksji…

Dzień, w którym uczniowie klas piątych (VC oraz VG) wraz z opiekunami odwiedzili Teatr Pinokio na długo pozostanie w ich pamięci. Głównych celem wyjazdu do Łodzi było obejrzenie spektaklu „Kopciuszek” braci Grimm. Każdy doskonale historię Kopciuszka i złych sióstr zna, jednak pokazana zupełnie w inny, nowoczesny sposób zainteresowała wszystkich. Fabuła spektaklu nie odbiega od konstrukcji baśni braci Grimm, została jednak wzbogacona o współczesne akcenty i konteksty. Całe przedstawienie przygotowane zostało w konwencji musicalowej z muzyką graną na żywo. Baśniowa scenografia, kolorowe kostiumy oraz lalki są niewątpliwym atutem spektaklu.

Przedstawienie było piękne, a dzieci były zachwycone, nie kryły szczerych uczuć. Na ich twarzach było widać zaciekawienie, radość oraz wzruszenie. Niebywałe emocje wywołało zejście aktorów teatralnych ze sceny na zakończenie przedstawienia i przywitanie się osobiście z publicznością.

Po zakończonym spektaklu w Teatrze uczestnicy wycieczki odwiedzili Restaurację McDonald’s. Tam oprócz konsumpcji swoich ulubionych przekąsek, dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas w specjalnie przygotowanej salce zabaw. Radości nie było końca.

Przygotowały: A. Kasprowicz, S. Janiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA