Pan Cogito odwiedza Szkołę Podstawową nr 1 w Kutnie    

           

We wtorek 27 listopada 2018 r. wręczono nagrody laureatom konkursu Pudełko zwane wyobraźnią organizowanego w ramach projektu Pan Cogito odwiedza bibliotekę. Organizatorem konkursu była Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Łodzi, a myślą przewodnią popularyzacja życia i twórczości Zbigniewa Herberta wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie i prezentowanie ich umiejętności artystycznych, inspirowanie do aktywności twórczej. W konkursie brali udział uczniowie oddziałów IV-VI szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego, a zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do wiersza Zbigniew Herbarta Pudełko zwane wyobraźnią. Z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie oddziałów IV i V. Talent naszych uczennic został dostrzeżony i nagrodzony. III miejsce zajęła ex aequo Zuzanna Wnuk, natomiast wśród pięciu wyróżnionych prac znalazła się plastyczna inspiracja Anny Oleksik. Nasze uczennice zostały zaproszone na uroczystość, podczas której wręczono nagrody. Gratulujemy uczennicom klasy  5 f przede wszystkim talentu i wyobraźni, bo jak wiadomo już od czasów Alberta Einsteina „Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie” .

Opracowała

Marta Talaga

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *