„Piszemy list do świętego Mikołaja”- zajęcia o tematyce świątecznej.

 

7 grudnia w sali multimedialnej uczniowie z klas integracyjnych uczestniczyli w zajęciach o tematyce świątecznej – „ Piszemy list do świętego Mikołaja” prowadzonych przez zaproszonego pracownika Biblioteki Pedagogicznej.  Uczniowie rozmawiali na temat tradycyjnego wizerunku Świętego Mikołaja oraz jego lokalnych odpowiedników  – Gwiazdor, Dziadek Mróz  itp.

Ponadto dzieci wysłuchały wiersz L. J. Kern pod tytułem „Choinka”. Następnie zgodnie z treścią utworu ozdabiały choinkę.  Na koniec na zaadresowanych do Świętego Mikołaja kartkach napisali o swoich świątecznych marzeniach oraz narysowali prezenty, które chciałyby w Wigilijny wieczór znaleźć pod swoimi pięknie przystrojonymi drzewkami. Liczymy, że marzenia dzieci się spełnią… 🙂

 

 

Opracowały: Joanna Spikowska, Marta Krawczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *