Coraz bliżej Święta, czyli z wizytą w „Niezabudce”

 

„Pomódlmy się w Noc Betlejemską,

w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,

by wszystko nam się rozplątało,

węzły, konflikty, powikłania.”

     Z tym przesłaniem uczniowie oddziału IVc pod opieką  swoich wychowawczyń  udali się
z przedświąteczną wizytą do podopiecznych OREW „Niezabudka” w Kutnie. Wzięli ze sobą własnoręcznie wykonane prezenty w postaci dekoracyjnych Mikołajowych figurek, które pieczołowicie wykonywali w szkole i w domu. Świątecznym prezentem były też pięknie i wzruszająco recytowane strofy wierszy o Bożym Narodzeniu  polskich poetów , przeplatane kolędami. Podopieczni „Niezabudki” przyjęli gości niezwykle serdecznie. Wszyscy poczuli się jedną wielką rodziną, z nadzieją oczekującą najpiękniejszych w roku Świąt, które są czasem  wybaczania, miłości i ufności, co potwierdza ostatnia zwrotka z wiersza ks. Jana Twardowskiego „Pomódlmy się w  Noc Betlejemską”:

„Aby wątpiący się rozpłakał

na cud czekając w swej kolejce,

a Matka Boska-cichych, ufnych-

na zawsze wzięła w swoje ręce”.

 

Karolina Jagodzińska

Karolina Sulej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA