Coraz bliżej Święta, czyli z wizytą w „Niezabudce”

 

„Pomódlmy się w Noc Betlejemską,

w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,

by wszystko nam się rozplątało,

węzły, konflikty, powikłania.”

     Z tym przesłaniem uczniowie oddziału IVc pod opieką  swoich wychowawczyń  udali się
z przedświąteczną wizytą do podopiecznych OREW „Niezabudka” w Kutnie. Wzięli ze sobą własnoręcznie wykonane prezenty w postaci dekoracyjnych Mikołajowych figurek, które pieczołowicie wykonywali w szkole i w domu. Świątecznym prezentem były też pięknie i wzruszająco recytowane strofy wierszy o Bożym Narodzeniu  polskich poetów , przeplatane kolędami. Podopieczni „Niezabudki” przyjęli gości niezwykle serdecznie. Wszyscy poczuli się jedną wielką rodziną, z nadzieją oczekującą najpiękniejszych w roku Świąt, które są czasem  wybaczania, miłości i ufności, co potwierdza ostatnia zwrotka z wiersza ks. Jana Twardowskiego „Pomódlmy się w  Noc Betlejemską”:

„Aby wątpiący się rozpłakał

na cud czekając w swej kolejce,

a Matka Boska-cichych, ufnych-

na zawsze wzięła w swoje ręce”.

 

Karolina Jagodzińska

Karolina Sulej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *