Sukces literacki klasy IVe!

Klasa IVe naszej szkoły została laureatem czwartej edycji konkursu literackiego „Świąteczna bajka” organizowanego cyklicznie przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie. Uczniowie uzyskali nagrodę specjalną za pracę zbiorową.

W dniu 15 grudnia dzieci zostały wywołane na scenę, jaka stanęła na Placu Piłsudskiego w Kutnie z okazji Wigilii Miejskiej i nagrodzone słodkościami, a ich bajka została odczytana publicznie w ramach akcji „MDK czyta dzieciom”.

Nagroda ta sprawiła dzieciom, oraz oklaskujących ich rodzicom dużo radości i poczucia satysfakcji ze wspólnie wykonanych działań.

Był to niespodziewany i bardzo przyjemny przedświąteczny prezent dla wszystkich.

Gratulujemy 🙂

Ewa Andryszczak – Pawłowska

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA