„Boże Narodzenie w poezji” – konkurs recytatorski biblioteki szkolnej

18 grudnia 2018 r. w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy – Izabelę Smolarek i Małgorzatę Jaworską pt. „Boże Narodzenie w poezji”. Konkurs przeznaczony został dla uczniów klas I – III.

Celem konkursu było m.in. popularyzowanie dziecięcej poezji bożonarodzeniowej, rozwijanie zdolności recytatorskich, promowanie talentu uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, zachęcanie do występów na scenie, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

Wspaniałej i zarazem wzruszającej recytacji poezji bożonarodzeniowej przez naszych najmłodszych wysłuchała Komisja Konkursowa w składzie: pani Violetta Wojciechowska, wicedyrektor szkoły, pani Agnieszka Mikołajczyk kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi Filia w Kutnie i pani Dorota Wojciechowska – nauczyciel. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach – klasy pierwsze i klasy drugie / trzecie. Poziom był bardzo wyrównany, po długich debatach Komisja podjęła decyzję i postanowiła nagrodzić:

W kategorii klas pierwszych wszystkich uczestników za wyróżniającą deklamacje, czyli:

  • Antoninę Nawrocką, 1b
  • Adama Włodarczyka, 1b
  • Nicolę Włodarczyk, 1c
  • Jana Rytczaka, 1c
  • Hannę Lewandowską, 1d
  • Jana Waliszewskiego, 1d

W kategorii klas drugich i trzecich laureatami zostali:

I miejsce

Gabriela Lubowiecka, 2b

II miejsce

Blanka Sikorska, 2b

III miejsca

Łucja Walczak, 2e

Igor Pilarski, 2e

Wyróżnieni:

Tomasz Mycka, 2a

Mateusz Szymański, 2a

Bartosz Kobacki, 2c

Liliana Workowska, 2c

Lena Dąbrowska, 3b

Blanka Swendrowska, 3b

 

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1, za co bardzo dziękujemy.

W czasie trwania konkursu nie zabrakło kolęd, które wszyscy zgromadzeni w sali wspólnie odśpiewali pod wodzą niezwykle utalentowanych uczennic Mai Syski i Aleksandry Michalskiej. Za tak wyborną oprawę muzyczną dziękujemy pani Magdalenie Frankowskiej.

 

Wanda Chotomska

“To już pora na wigilię”

 

To już pora na wigilię, to już czas, 

A tu jeszcze kogoś nie ma pośród nas, 

A tu jeszcze, a tu jeszcze ktoś ma przyjść, 

Bo przy stole wolne miejsce czeka dziś. 

 

Gwiazdo betlejemska, prowadź go przez świat, 

Żeby razem z nami przy tym stole siadł. 

Prowadź go tu do nas z tych dalekich dróg, 

Żeby razem z nami kolędować mógł. 

 

Daj mu światło, bo tak łatwo zmylić ślad, 

Daj nadzieję, kiedy w oczy wieje wiatr, 

Strudzonemu, zmęczonemu pomóż iść, 

Bo samotny nikt nie może zostać dziś…

 

Życzymy wszystkim spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w gronie najbliższych, mnóstwa prezentów 😉 oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku

I.Smolarek,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *