„Boże Narodzenie w poezji” – konkurs recytatorski biblioteki szkolnej

18 grudnia 2018 r. w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy – Izabelę Smolarek i Małgorzatę Jaworską pt. „Boże Narodzenie w poezji”. Konkurs przeznaczony został dla uczniów klas I – III.

Celem konkursu było m.in. popularyzowanie dziecięcej poezji bożonarodzeniowej, rozwijanie zdolności recytatorskich, promowanie talentu uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, zachęcanie do występów na scenie, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

Wspaniałej i zarazem wzruszającej recytacji poezji bożonarodzeniowej przez naszych najmłodszych wysłuchała Komisja Konkursowa w składzie: pani Violetta Wojciechowska, wicedyrektor szkoły, pani Agnieszka Mikołajczyk kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi Filia w Kutnie i pani Dorota Wojciechowska – nauczyciel. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach – klasy pierwsze i klasy drugie / trzecie. Poziom był bardzo wyrównany, po długich debatach Komisja podjęła decyzję i postanowiła nagrodzić:

W kategorii klas pierwszych wszystkich uczestników za wyróżniającą deklamacje, czyli:

  • Antoninę Nawrocką, 1b
  • Adama Włodarczyka, 1b
  • Nicolę Włodarczyk, 1c
  • Jana Rytczaka, 1c
  • Hannę Lewandowską, 1d
  • Jana Waliszewskiego, 1d

W kategorii klas drugich i trzecich laureatami zostali:

I miejsce

Gabriela Lubowiecka, 2b

II miejsce

Blanka Sikorska, 2b

III miejsca

Łucja Walczak, 2e

Igor Pilarski, 2e

Wyróżnieni:

Tomasz Mycka, 2a

Mateusz Szymański, 2a

Bartosz Kobacki, 2c

Liliana Workowska, 2c

Lena Dąbrowska, 3b

Blanka Swendrowska, 3b

 

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1, za co bardzo dziękujemy.

W czasie trwania konkursu nie zabrakło kolęd, które wszyscy zgromadzeni w sali wspólnie odśpiewali pod wodzą niezwykle utalentowanych uczennic Mai Syski i Aleksandry Michalskiej. Za tak wyborną oprawę muzyczną dziękujemy pani Magdalenie Frankowskiej.

 

Wanda Chotomska

“To już pora na wigilię”

 

To już pora na wigilię, to już czas, 

A tu jeszcze kogoś nie ma pośród nas, 

A tu jeszcze, a tu jeszcze ktoś ma przyjść, 

Bo przy stole wolne miejsce czeka dziś. 

 

Gwiazdo betlejemska, prowadź go przez świat, 

Żeby razem z nami przy tym stole siadł. 

Prowadź go tu do nas z tych dalekich dróg, 

Żeby razem z nami kolędować mógł. 

 

Daj mu światło, bo tak łatwo zmylić ślad, 

Daj nadzieję, kiedy w oczy wieje wiatr, 

Strudzonemu, zmęczonemu pomóż iść, 

Bo samotny nikt nie może zostać dziś…

 

Życzymy wszystkim spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w gronie najbliższych, mnóstwa prezentów 😉 oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku

I.Smolarek,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA