„Umiem pływać” – podsumowanie pierwszej części ogólnopolskiego projektu.

  

                11 grudnia zakończyła się pierwsza cześć projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” w Aquapark Kutno, skierowanego do wszystkich uczniów klas trzecich, których organem prowadzącym jest Miasto Kutno. We wtorki oddziały 3a i 3b brały udział w dodatkowych zajęciach sportowych, gdzie  pod kierunkiem instruktorów Andrzeja Grzegorek, Jakuba Lipczyńskiego i Izabelli Fuz, mieli okazję nabyć podstawową umiejętność pływania oraz mogli podnieść poziom techniki pływania.

                Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów z podziałem na grupy  nauczyli się także zasad bezpiecznego zachowania na basenie, nabyli umiejętność prawidłowego oddychania w wodzie,  zmian pozycji ciała, nurkowania i skoków do wody. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje wodne: jacuzzi, zjeżdżalnie a także gry zespołowe.

                Wszystkie zajęcia uatrakcyjniały proces dydaktyczny, sprzyjały kształtowaniu prawidłowych postaw a przede wszystkim dawały dzieciom mnóstwo radości.

                Zajęcia w ramach projektu to propozycja skorzystania  możliwości nie tylko nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcenie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

                Opiekę nad grupami sprawowali wychowawcy oddziałów: Dorota Walczak, Marlena Bajda i Emilia Świerczyńska.

                                                                                                                                             Opracowanie: M. Bajda

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA