“Ronja córka zbójnika”, czyli IVe w teatrze.

 

W czwartek 10 stycznia klasa IVe odbyła wycieczkę do Łodzi do teatru “Pinokio”.

Celem było obejrzenie spektaklu “Ronja, córka zbójnika” wg powieści Astrid Lindgren, kultowej autorki literatury dziecięcej, w reżyserii Karoliny Maciejaszek, z pomysłową scenografią Mariki Wojciechowskiej i muzyką Piotra Klimka.

Opowieść o miłości silniejszej niż wojna i o dzieciach mądrzejszych od dorosłych, przedstawiona została z epickim rozmachem. Pełna przygód w lesie zamieszkałym przez dzikie stwory, miała formę zbójeckiej ballady łączącej teatr żywego planu z elementami teatru lalek.

Sceny rozgrywające się w pomysłowej scenografii, obfitowały w różnorodne efekty specjalne. Efektu dopełniała niesamowita muzyka, skłaniająca młodych widzów do podskakiwania na krzesłach i oklasków.

Spektakl bardzo spodobał się wszystkim uczniom, czemu dawały głośny wyraz.

Wycieczkę zakończyło godzinne skakanie na trampolinach pod okiem instruktora.

Uczniowie wrócili szczęśliwi i pełni wrażeń.

 Ewa Andryszczak – Pawłowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przyjście na świat dziecka powinno wiązać się z ogromną radością, jednak narodziny Amelki przyniosły też ze sobą ogromny strach o jej życie. Trzymaliśmy w ramionach maleńką istotkę, ze świadomością, że w jej głowie kryje się guz mózgu... Szczęście pojawiło się wtedy, kiedy guz został usunięty, ale pozostawił po sobie ślad, który próbujemy zamazać do dziś. To porażenie spastyczne nóg, które sprawia ból nie tylko fizyczny, ale też psychiczny. Po konsultacji u ortopedy wiemy, że konieczna jest operacja, która ulży Amelce. Jej koszt jest dla nas naprawdę duży, a czas mamy jedynie do 5 lutego! To wtedy ma zostać przeprowadzona operacja, która może raz na zawsze pomóc rozprawić się z bolesną przeszłością! Prosimy, pomóż, już dłużej czekać nie możemy...Zwracam się z  ogromną prośbą do Państwa o wsparcie finansowe na rzecz operacji córki Amelki Śniecikowskiej. Z dniem 14.01.2019 roku otrzymaliśmy  diagnozę, że jest szansa, aby pomoc Amelce poruszać się lepiej.

POMÓŻMY NASZEJ UCZENNICY KOLEŻANCE

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA