“Ronja córka zbójnika”, czyli IVe w teatrze.

 

W czwartek 10 stycznia klasa IVe odbyła wycieczkę do Łodzi do teatru “Pinokio”.

Celem było obejrzenie spektaklu “Ronja, córka zbójnika” wg powieści Astrid Lindgren, kultowej autorki literatury dziecięcej, w reżyserii Karoliny Maciejaszek, z pomysłową scenografią Mariki Wojciechowskiej i muzyką Piotra Klimka.

Opowieść o miłości silniejszej niż wojna i o dzieciach mądrzejszych od dorosłych, przedstawiona została z epickim rozmachem. Pełna przygód w lesie zamieszkałym przez dzikie stwory, miała formę zbójeckiej ballady łączącej teatr żywego planu z elementami teatru lalek.

Sceny rozgrywające się w pomysłowej scenografii, obfitowały w różnorodne efekty specjalne. Efektu dopełniała niesamowita muzyka, skłaniająca młodych widzów do podskakiwania na krzesłach i oklasków.

Spektakl bardzo spodobał się wszystkim uczniom, czemu dawały głośny wyraz.

Wycieczkę zakończyło godzinne skakanie na trampolinach pod okiem instruktora.

Uczniowie wrócili szczęśliwi i pełni wrażeń.

 Ewa Andryszczak – Pawłowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *