Możemy uratować komuś życie !

 

         Pod takim hasłem przebiegało spotkanie uczniów oddziału IV C z p. Kamilem Borowiakiem z Ochotniczej Straży Pożarnej „Dąbrowszczak”, które odbyło się 4 lutego 2019 r. w naszej szkole.
         W ciągu 45 minut dzieci miały okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan K. Borowiak przedstawił m.in.  etapy pierwszej pomocy i pokazał, jak układać osobę poszkodowaną w tzw. pozycji bezpiecznej. Dużo uwagi poświęcił resuscytacji, którą uczniowie mogli wykonać na przyniesionych
przez niego fantomach. Ważnym elementem spotkania  było też przypomnienie numerów telefonów alarmowych, pod które można dzwonić, by szybko wezwać pomoc w celu ratowania życia lub dobytku. Okazało się, że dzieci doskonale je znają.

          Dla wszystkich uczestników spotkania było to niezwykłe doświadczenie. Świadomość, że dzięki nabytej wiedzy i umiejętnościom możemy pomóc innemu człowiekowi , jest budująca. Tej lekcji uczniowie oddziału IV C  z pewnością nie zapomną.

Karolina Jagodzińska

Karolina Sulej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, dnia 17.04.2019r.

 KOMUNIKAT

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przypomina, że w dniach od 18 kwietnia 2019r. (czwartek) do 23 kwietnia 2019r. (wtorek) trwa wiosenna przerwa świąteczna.

Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów klas 1 – 8.

W dniach 18, 19 i 23 kwietnia 2019r., szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w godz. 8:00-14:00.

Jednocześnie prosimy Państwa, o systematyczne śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły, dotyczących zajęć lekcyjnych planowanych po przerwie świątecznej tj. od 24 kwietnia 2019 r.

 

DZIĘKUJĘ