„Działajmy razem!”

„Działajmy razem!”

 

„Działajmy razem!” to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku tematykę bezpieczeństwa w sieci obchodziliśmy 5 lutego.

DBI obchodzony jest od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Głównym celem inicjatywy jest promocja bezpiecznego wykorzystania Internetu. Ideą DBI jest podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. Internet to niewyczerpane źródło informacji i rozrywki, pomaga w nauce i pracy, ale z drugiej strony stanowi poważne zagrożenie. Wszyscy użytkownicy, obojętne czy mali czy duzi powinni zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw czyhających w sieci.

Oprócz kampanii informacyjnej skierowanej do uczniów i rodziców, nauczyciele bibliotekarze (I.Smolarek, M.Jaworska) zorganizowały szkolną grę edukacyjną dla uczniów klas piątych i szóstych (każdy oddział reprezentował jeden uczeń). 13 uczestników podzielonych na cztery drużyny musiało rozwiązać 5 zadań: rebus, wykreślanka, test z analizy tekstu kultury (netykieta), puzzle i hasło z szyfrem matematycznym (rok matematyki zobowiązuje!). Najlepsza okazała się drużyna w składzie: Zuzanna Mierzwińska (6a), Jakub Najbar (5b), Kacper Walburg (5a), Jakub Lempke (6e).

Zwycięzcom gratulujemy.

I.Smolarek                     

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *