ZATRZYMANE W KADRZE – 1 A  ZACZĘŁA PRZYGODĘ Z WIELKĄ MAPĄ POLSKI

                                           Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku…

Wielka Mapa Polski to  akcja skierowana do nauczycieli oraz uczniów klas 1 -3.  Ma na celu ogólnopolską wymianę pocztówkową pomiędzy klasami. Klasa 1A przyjęła zaproszenie do udziału w akcji i 25.02.19 r. rozpoczęła wielką przygodę. Zaczęliśmy  wysyłać do partnerów wymiany widokówkowej pocztówki  z naszego miasta. Będziemy starali się zaprezentować największe atrakcje naszego regionu, a dzięki pocztówkom od klas z polskich szkół odkrywać najciekawsze miejsca w innych regionach kraju. Pozwoli to poznawać naszą ojczyznę, rozwijać wyobraźnię i nawiązywać przyjaźnie :). Oprócz doskonalenia umiejętności pisania korespondencji uczniowie korzystają  na zajęciach z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez ekspertów WSiP – filmów, zdjęć, ciekawostek, legend oraz atrakcji turystycznych związanych z Polską. Otrzymaliśmy także Wielką Mapę Polski – fizyczną mapę w formacie BO, która ma wymiar edukacyjny i będzie  służyła uczniom oraz nauczycielom do zlokalizowania miejscowości, z której otrzymają pocztówki od innych szkół oraz do poznawania najpiękniejszych zakątków Polski.

Opracowanie: E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, 17 lipca 2019 r.

Informacja

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie informuje, że pielęgniarka szkolna będzie wydawała karty zdrowia absolwentom szkoły w podanych niżej dniach i godzinach:

  • 22 lipca 2019 r.-w godzinach 8:30-12:00;
  • 23 lipca 2019 r. – w godzinach 10:00-14:00.

Dyrektor szkoły

(-) Jarosław Koszański