WARSZTATY BIOLOGICZNE W KASPROWICZU

 
Uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły biorą udział w comiesięcznych warsztatach biologicznych realizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Spotkania z biologią w Kasprowiczu”.
 
W dotychczasowych spotkaniach mowa była m. in. o immunologii i działaniu naszego układu odpornościowego. Uczestnicy mieli okazję zaobserwować m. in. jak przeprowadza się kapilaroskopię – badanie stosowane w diagnozowaniu problemów z mikrokrążeniem.
 
W trakcie wykładu pt. „Molekularny McGyver” – prowadzonego przez dr Mikołaja Fedorowicza z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN młodzież dowiedziała się o znaczeniu białka obecnego we wszystkich komórkach eukariotycznych – ubikwityny, roli drożdży w nauce oraz istoty biologii w życiu każdego człowieka.
 
Wykłady zawsze są interesujące, a młodzież bardzo zaciekawiona tematyką. Uczestnicy wychodzą z zajęć zadowoleni i zmotywowani do szukania odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań z dziedziny biologii i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kutno, 17 lipca 2019 r.

Informacja

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie informuje, że pielęgniarka szkolna będzie wydawała karty zdrowia absolwentom szkoły w podanych niżej dniach i godzinach:

  • 22 lipca 2019 r.-w godzinach 8:30-12:00;
  • 23 lipca 2019 r. – w godzinach 10:00-14:00.

Dyrektor szkoły

(-) Jarosław Koszański