ZATRZYMANE W KADRZE – DZIEWCZYNY Z 1 A MAJĄ MOC

(…) Kobietą jest każda mama,
każda ciocia Jasia, ciocia Stasia, czy ciocia Ina
kobietami są artystki, co je znamy z telewizji albo z kina,
każda babcia jest kobietą, każda pani w szkole,
za kobietę musisz uznać swoją siostrę Olę,
która jest za mała jeszcze, by iść do przedszkola,
a pomimo to kobietą jest już mała Ola…
Kobietami są tak samo wszystkie koleżanki,
od Halinki piegowatej do szczerbatej Anki
 (…)

                Ludwik Jerzy Kern „Do mężczyzn w krótkich i długich spodniach

 

 

Dzień 8 marca w naszym oddziale był wyjątkowy. Z okazji Dnia Kobiet dziewczynki otrzymały dyplomy, mogły uczestniczyć w pokazie mody, tańcach, zabawach muzyczno – ruchowych. Został zorganizowany konkurs Miss. Kandydatki wzięły udział w kilku konkurencjach, spośród których wyłoniono m. in.: Miss Gracji czy Miss Wiosny. Po fantastycznym zaprezentowaniu się przez dziewczynki chłopcy zdecydowali, że wszystkie zostaną nagrodzone. Na zakończenie konkursu wręczono dziewczynkom korony i szarfy. Ale to nie koniec. Aby udowodnić, że naprawdę jest się SUPER DZIEWCZYNĄ trzeba było poddać się wielu próbom i odpowiedzieć na  bardzo trudne pytania. Nad prawidłowym przebiegiem  i tych konkursów czuwało męskie jury. Nasze kandydatki  miały za zadanie  rozpoznać typowo męskie przedmioty i wyjaśnić do czego służą. Super Dziewczyna powinna też być sprawna fizycznie i celnie  trafiać  do “serca chłopaka”. Kandydatki  odpowiadały także na ciekawe i podchwytliwe pytania, musiały też narysować lewą ręką super sportowe auto! Tego dnia wszystkie dziewczynki czuły się jak prawdziwe damy.  Dyplomy i upominki sprawiły im wiele radości. Szczególne podziękowania należą się chłopcom, którzy zachowywali się wobec koleżanek jak prawdziwi rycerze i umilali im ten dzień swoim dżentelmeńskim zachowaniem. Dziękujemy również ORO za przygotowanie słodkości :).

Obchodzone w naszym oddziale Święto Dziewczynek to dobra okazja do podejmowania właściwych zachowań związanych z savoir – vivrem a przy tym wnoszenie do życia drugiego człowieka małych radości takich jak: uśmiech, serdeczność, okazywanie szacunku.

Opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *