„My uczniowie pierwszej klasy tobie książko przyrzekamy…”

„My uczniowie pierwszej klasy tobie książko przyrzekamy…”

Tak rozpoczynał się  tekst przysięgi jaką uczniowie klas pierwszych składali, aby zostać czytelnikami biblioteki szkolnej.  Zanim jednak ślubowali, układali hasła z rozsypanki wyrazowej o tym jak obchodzić się z książkami.

Dzieci zostały zapoznane z regulaminem biblioteki szkolnej  i po raz pierwszy mogły wypożyczyć książki.  Na pamiątkę ślubowania uczniowie otrzymali zakładki wykonane przez starszych kolegów pod kierunkiem  pani Marioli Lewandowskiej oraz dyplom pasowania na czytelnika.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z księgozbioru naszej biblioteki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *