8 – marca Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd szkolny SP1 przeprowadził akcję polegającą na przypinaniu życzeń do specjalnie na tę okazję wystawionej tablicy w holu szkoły.

Chłopcy mieli okazję okazania przyjaźni grupowo swoim koleżankom z klasy, bądź indywidualnie konkretnym dziewczynom, a także nauczycielkom.

Niektórzy pokusili się na bardzo romantyczne, choć anonimowe wyznania:

“Bądź bardzo mądra,

bądź bardzo miła.

Bądź zawsze szczera,

miej wszystkie zalety.

Niech z Ciebie nadal będzie

ideał kobiety.”

“Nie wiesz o tym jeszcze,

jesteś moim powietrzem,

kiedy wdycham Cię,

kiedy czuję Cię,

po prostu kocham Cię.”

“8 Marca dzień radosny,

dużo kwiatów, dużo wiosny.

Niech dla Was słońce świeci.

Niech Wam czas radośnie leci.”

Ciekawostka!

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

Współcześnie święto obchodzimy corocznie od 1910 roku.(Źródło: Wikipedia)

Ewa Andryszczak – Pawłowska