Photon – przybysz z krainy algorytmów.

Kolejna grupa uczniów klas czwartych rozpoczęła cykl zajęć będących wstępem do nauki programowania.

Photon, robot edukacyjny, który awaryjnie wylądował na Ziemi, wprowadza dzieci SP1 w świat algorytmów.

Zajęcia realizowane są w ramach grantu miejskiego pt. „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga – Kutnowskie Granty Oświatowe”. Podobnie jak to było w poprzednim semestrze,odbywaj ą się one raz w tygodniu w zakresie dwóch godzin lekcyjnych, w każdą środę w godz. 15.35 – 17.05 w sali 314.

Zajęcia, jak należy sądzić po reakcji, bardzo się dzieciom podobają, czego dowodem niech będzie jeden z usłyszanych komentarzy: “To jest lepsze, niż gra na komputerze!”.

Ewa Andryszczak – Pawłowska